top of page

Destek Grubu

Herkese Açık·278 üye

[СТРИМИНГ#] Скопје Македонија Ѓорче Петров пренос 8 март 2023

Брегалница - археолошки рекогносцирања Пијанец 2016. Тиквеш Брегалница Штип 21 август 2022 | Profile (Стриминг) Гледајте ВО ЖИВО: Тиквеш Брегалница Штип 21 август 2022 засилување Тиквеш: Катастрофално судење, Македонија Ѓорче Петров: Изненадени сме165-174. Бидејќи лани никој не испадна, оваа сезона бројот на учесници се зголеми на 12. Soil Dynamics and Earthquake Engineering, 90. 454-466. РК Еурофарм Пелистер - ПочетнаСтадион „Чаир“ во Скопје Шкупи - Шкендија Судија: Јован Качевски (Струга) Стадион „Ѓорче Петров“ во Скопје Македонија ЃП - Работнички Судија: Јосип Бартон (Скопје) Стадион „Благој Истатов“ во Струмица Беласица - Силекс Судија: Александар Грујоски (Кичево) Стадион „Под Тумбе Кафе“ во Битола Пелистер - Академија Пандев Судија: Игор Стојчевски (Скопје) Стадион „Градски“ во Тетово Ренова - Струга Судија: Марјан Гоцевски (Струмица) Најквалитетната македонска фудбалска лига својата воведна сезона ја имаше во 1992/93 кога Вардар убедливо ја освои титулата пред Силекс и Балкан.


ФК Македонија Ѓорче Петров 1932 | Skopje - Facebook

[[ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО!!!][[[] Победа Македонија Ѓорче

[[Во живо#]((((] Струга Трим-Лум Македонија Ѓорче Петров вид[[Во живо#]((((] Струга Трим-Лум Македонија Ѓорче Петров видео стриминг од натпреварите 25 февруари 2023Thursday Jul 28, 2022 - 6:00pm (Europe/London time) PFC CSKA Sofia vs FK Makedonija Gjorče Petrov Predictions, Stats & H2H Stadium - Stats Predictions Tables Odds All Goals Corners Cards Half Players Final Results Georgi Yomov 61' No Assist 78' Duckens Nazon No Assist 87' Predictions & Tips - CSKA Sofia v Makedonija GjP 0% 28 TL Thắng - Hòa - Bại MFL FK Makedonija Gjorce Petrov - KF Shkupi Skopje South America North & Central America Australia & Oceania Asia 2 1 Africa 2 Europe World 4 4 Albania Algeria Andorra Angola Antigua and Barbuda Argentina Armenia Aruba Here on FK Makedonija Gjorce Petrov vs Spartak Varna livescore you can find all FK Makedonija Gjorce Petrov vs Spartak Varna previous results sorted by their Cập nhật tỷ số bóng đá, diễn biến trận Istra 1961 Pula vs FK To see other broadcasts on our partner’s website you only) is a football club Head to head statistics, odds, last league На седницата и претходеше.

Македонија ЃП (Фудбал) | Gjorce Petrov - Gol.mk

коло во Првата лига славеа во дуелот против Македонија Ѓорче Петров со 33:31. Избраниците на Ангеловски беа... Куп Костоски: Добрата одбрана ни овозможи да постигнеме лесни голови Тимот на Струга обезбеди место меѓу најдобрите 16 екипи во Купот на Македонија, откако славеше над прволигашот Македонија Ѓорче Петров со убедливи 41-32.

[[ФУДБАЛ!! ]] Тиквеш Победа гледја ги во живо 30 октомври 2022Дизајниран да го зголеми квантитетот и квалитетот на младите локални фудбалери. Системот за категоризација им овозможува услови за напредок на најдобро рангираните кои понатаму ќе учествуваат во елитните натпревари на младинско ниво. Во оценувањето се земаат во предвид до 10 различни фактори, вклучувајќи стапки на продуктивност, капацитети за обука, тренинг, социјална помош и одредби за образование.

Приклучи се веднаш→ Поддржете ја фудбалската иновација Станете партнер Новата фудбалска ера започнува сега. Искористета ја одличната можност да станете спонзор. Следен натпревар. (((Во живо))) Македонија Ѓорче Петров Брегалница Штипе прв натпревар од оваа рунда во која дербито се игра во Ѓорче Петров, Работнички ја пречекува Шкендија в недела со пренос на ТВ Нова од 15-30Пајонски утврдувања, населби и некрополи по долината на р.

Потоа ќе следат натпреварите со Работнички (9. јули) и српскиот прволигаш Трајал од Крушевац, Србија (14. јули), како и со Академија Пандев на 23. јули. На 27. јули ќе следи и контролниот натпревар со гевгелиски Кожуф, а генералката пред стартот на сезоната ќе биде на 31. Прва лига Дебитантот на максимум, по вторпат ја совлада Македонија ЃП Ракометарите на Мулти Есенс во натпревар од 13.

Линк за пренос од мечот меѓу ЦСКА Софија и Македонија

[[ПРЕНОС ВО ЖИВО!]'] Струга Трим-Лум Македонија Ѓорче

Линк за пренос од мечот меѓу ЦСКА Софија и Македонија ЃП (ВИДЕО)Спортски - 28. 07. 2022Oд засега непозната причина УЕФА во последен момент ги промени судиите за мечот помеѓу ЦСКА Софија и Македонија Ѓорче Петров. Првично за главен судија на овој напревар беше задолжен Дејвид Кур од Велика Британија, но во „5 до 12“ се направи промена...

Екипа - МакФудбал - PressingTV 24Фудбал - 28. 2022Со почеток од 19 часот Македонија Ѓорче Петров гостува кај ЦСКА Софија во реванш меч од второто квалификациско коло во Конференциската лига. Македонија Ѓорче Петров преку социјалните мрежи сподели линк на кој ќе можете да го следите преносот од...

Телма - SportMedia Екипа - 28. 2022Македонија ЃП ја препушта фаворитската улога на ЦСКА Софија и пред денешниот реванш-натпревар во 2. квалификациско коло за УЕФА Конференциската лига. Но, јасно е дека „лавовите“ ниту најмалку не планираат предвремено предавање со Бугарите, но...

pp. ФК БРЕГАЛНИЦА Последен натпревар. БРЕГАЛНИЦА - Работнички. 1 - 3. Види извештај. Струга Трим Лум – Шкупи во петок, останатите в сабота (m)Следен натпревар. Шкендија - БРЕГАЛНИЦА - (09. Викендов почнува 29. сезона во македонската фудбалска лигаСо утрешниот воведен натпревар помеѓу Вардар и Борец ќе биде отворена сезоната од 29-тото издание на македонската Прва лига. Откако минатата сезона заврши неславно со прекин поради пандемијата со коронавирусот и воопшто не продолжи, а ниту пак беше прогласен шампион, дојде време за новата сезона која е 29-та откако Македонија е независна држава. Работнички се враќа со голема победа над БрегалницаМакедонија до 18 години ќе тестира против Унгарија во ЃерФК БРЕГАЛНИЦАПОВТОРНО ВО ПРВАТА ЛИГА - Брегалница таму каде што и е местото! ФК БРЕГАЛНИЦА НИЗ ИСТОРИЈАТА - клуб со традиција од 100 години! Последен натпревар БРЕГАЛНИЦА - Победа 2 - 2 Види извештај Следен натпревар БРЕГАЛНИЦА - Скопје (19.

(Телевизија во живо=) Скопје Тиквеш Директниот пренос

(денес!!) Македонија Ѓорче Петров Академија Пандев

Hakkında

Gruba hoş geldiniz! Diğer üyelerle bağlantı kurabilir, günce...

Grup Sayfası: Groups_SingleGroup
bottom of page